Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Pierścienie pośrednie makro m42 - 7mm/14mm/28mm

ppos_m42.071428
135,98 zł
Brutto
Towar NIEDOSTĘPNY

Pierścienie pośrednie makro 7mm/14mm/28mm

Mocowanie bagnetowe m42


Pierścienie pośrednie służące do makrofotografii.

Sposób użytkowania:

Pierścienie montowane są między obudową  aparatu, a obiektywem. Dzięki pierścieniom zwiększamy dystans między obiektywem, a matrycą bądź filmem, co skutkuje większą skalą odwzorowania. Podsumowując: im dalej,  odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać, za pomocą pierścieni o odpowiedniej długości.

Jakim sposobem przymknąć przysłonę w obiektywie, który nie posiada pierścienia przysłony na korpusie? (dotyczy aparatów z  opcją podglądu głębi ostrości):

Bez założonych pierścieni (lecz z założonym obiektywem) zmieniamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę). Następnie naciskamy i przytrzymujemy przycisk podglądu głębi ostrości na obudowie aparatu - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk podglądu głębi ostrości, zdejmujemy obiektyw.


Zestaw zawiera 3 pierścienie różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je ze sobą łączyć) oraz dwóch adapterów bagnetowych:

Pierwszy mocujący pierścienie do obudowy aparatu, drugi umożliwia zamocowanie obiektywu do pierścieni pośrednich.

Zestaw wytworzony jest z wysokiej jakości czernionego aluminium, które jest wytrzymałe, odporne na ścieranie i nie jest podatny na odblaski. Pierścienie pośrednie nie zawierają żadnych elementów szklanych czy optycznych dzięki temu nie wpływa to negatywnie na jakość wykonywanych fotografii.


Dobre strony pierścieni JYC w porównaniu do pierścieni z przeniesieniem AF i przysłony, które są droższe:

1. W trakcie wykonywania fotografii z założonymi pierścieniami pośrednimi, głębia ostrości jest bardzo mała. Używanie autofocusa może sprawiać wiele trudności. Znacznie lepiej ustawimy ostrość na obiekcie manualnie.

2. Pierścienie doskonale nadadzą się do montażu na każdym obiektywie z bagnetem AF lub AF-S, oraz innymi na przykład takimi jak gwint M42, dzięki odpowiedniej przejściówce (brak w zestawie). Pierścienie można wykorzystywać z obiektywami manualnymi i elektronicznymi, mimo tego iż nie przenoszą one automatyki.

3. Pierścienie JYC są tańsze od wielu droższych pozycji oferowanych w sklepach oraz oferują funkcjonalność pierścieni, które przenoszą automatykę.