Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Pierścienie pośrednie do makro - Nikon 7/14/28mm

ppos_nikon.071428
28,00 zł
Brutto
Wysyłka w ciągu : 10 d.

Pierścienie pośrednie makro 7mm/14mm/28mm

Mocowanie NIKON F

(marki Green.L)


Pierścienie pośrednie służące do makrofotografii.

Sposób użytkowania:

Pierścienie montowane są między obudową  aparatu, a obiektywem. Dzięki pierścieniom zwiększamy dystans między obiektywem, a matrycą bądź filmem, co skutkuje większą skalą odwzorowania. Podsumowując: im dalej,  odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać, za pomocą pierścieni o odpowiedniej długości.

Jakim sposobem przymknąć przysłonę w obiektywie, który nie posiada pierścienia przysłony na korpusie? (dotyczy aparatów z  opcją podglądu głębi ostrości):

Bez założonych pierścieni (lecz z założonym obiektywem) zmieniamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę). Następnie naciskamy i przytrzymujemy przycisk podglądu głębi ostrości na obudowie aparatu - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk podglądu głębi ostrości, zdejmujemy obiektyw.


Zestaw zawiera 3 pierścienie różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je ze sobą łączyć) oraz dwóch adapterów bagnetowych:

Pierwszy mocujący pierścienie do obudowy aparatu, drugi umożliwia zamocowanie obiektywu do pierścieni pośrednich.

Zestaw wytworzony jest z wysokiej jakości czernionego aluminium, które jest wytrzymałe, odporne na ścieranie i nie jest podatny na odblaski. Pierścienie pośrednie nie zawierają żadnych elementów szklanych czy optycznych dzięki temu nie wpływa to negatywnie na jakość wykonywanych fotografii.


Informacje dodatkowe: 

1. Użytkowanie pierścieni skutkuje spadkiem jasności obiektywu

2. Pierścienie nie będą poprawnie działać z obiektywami elektronicznymi, które w momencie odpięcia automatycznie zamykają przysłonę

Aby sprawdzić, czy obiektyw (bez manualnego pokrętła przysłony) będzie współgrał z tymi pierścieniami, odłączamy od korpusu, trzymając wciśnięty przycisk podglądu głębi ostrości. Obiektyw powinien zapamiętać wartość przysłony.


Dane techniczne:

  • Maksymalna długość zestawu: 64mm (trzy pierścienie o długości 7mm 14mm i 28mm oraz dwa mocowania bagnetowe o długościach 9mm i 6mm)
  • Łączenie pierścieni: Dowolne
  • Kompatybilność: Są kompatybilne z obiektywami manualnymi i elektronicznymi
  • Nie przenoszą autofocusa ani wartości przysłony
  • Cechy: Sprzęt jest bezawaryjny (ze względu na brak elementów elektronicznych).  Nie pogarszają jakości zdjęć, gdyż nie zawierają elementów optycznych
  • Występuje spadek jasności obiektywu
  • Kolor: Czarny